Сайт "Центра сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв": 2009-2011
Громадська організація
Центр Сучасних Інформаційних Технологій та Візуальних Мистецтв
 | eng
2009-2011
2011
Міжнародний кіносемінар «Майстерня Docudays UA в Україні»

Міжнародний кіносемінар «Майстерня Docudays в Україні» проводиться з 16 по 18 грудня 2011 року за адресою: Київська область, Обухiвський район, смт Козин, вул.Солов'яненка, 308, у приміщенні Центру професійного навчання ДПА України.

Міжнародний кіносемінар «Майстерня Docudays в Україні» не є комерційним заходом. Участь у Міжнародному кіносемінарі «Майстерня Docudays в Україні» є безкоштовна.

Головні завдання Міжнародного кіносемінару «Майстерня Docudays в Україні»: підтримка молодих кінодокументалістів та сприяння щодо їх залучення до сучасного світового кінопроцесу, інтеграції у міжнародний ринок документального кіно, допомогти зустріти однодумців, знайти майбутніх продюсерів  та інвесторів. А також підготувати проекти у відповідності до вимог європейського ринку для подальшого спільного виробництва документальних фільмів.

До майстерні буде відібрано 15 проектів з України, а також інших країн. Кожен проект можуть представляти максимум 3 особи (режисер, продюсер і сценарист, оператор або режисер монтажу).

Міжнародний кіносемінар «Майстерня Docudays в Україні» проводиться  за принципом інтенсивного тренінгу, під час якого режисери та продюсери знайомляться з інформацією про аудіовізуальний ринок.  Під керівництвом досвідчених тренерів працюють над удосконаленням власних проектів. Оформлюють проект відповідно до вимог європейської копродукції та пітчингу.

Зміст роботи: Аналіз та обговорення проектів, робота над сценарієм, драматургічною структурою, перегляд і аналіз візуальних матеріалів, розробка виробничого плану проекту, консультації щодо фінансового плану і бюджету, підготовка проекту до презентації на пітчингу.

Кращі проекти  будуть рекомендовані для участі в Dragon Forum і пітчингу (ринку проектів) під час Міжнародного кінофестивалю  в Кракові  в червні 2012 р.

Організатори забезпечують проїзд з м.Києва до місця проведення семінару, проживання, харчування та забезпечення інформаціними матеріалами під час проведення Міжнародного кіносемінару «Майстерня Docudays в Україні».

Для участі у майстерні немає ніяких обмежень за віком.Спеціальної кінематографічної освіти не вимагаєтся.

Учасники отримують каталог з інформаційними матеріалами, список контактів, проектів, інформацію про тренерів, експертів та партнерів. іжнародний кіносемінар «Майстерня Docudays в Україні» проводиться  за принципом інтенсивного тренінгу, під час якого режисери та продюсери знайомляться з інформацією про аудіовізуальний ринок.  Під керівництвом досвідчених тренерів працюють над удосконаленням власних проектів. Оформлюють проект відповідно до вимог європейської копродукції та пітчингу.

Організатори: Громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв», Міжнародна асоціація Future of Media (Польща)

Партнери: Міжнародна Академія документу Dragon Forum, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays Ua, кінокомпанія Arcana Studio (Польща), кінокомпанія «МаГіКа-фільм» (Україна), продюсерська компанія «Інспірейшн філмз» (Україна).За підтримки: Національної спілки кінематографістів України.За фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіноОфіційний веб-сайт:
www.idw.in.ua  


8-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в регіонах України

Найкращі документальні фільми з усього світу переглянуть мешканці більш ніж 120 міст, містечок та селищ України.

4 жовтня у Сімферополі розпочався 8-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA побачать мешканці понад 120 міст і містечок України, зокрема, Вінниці, Донецька, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Тернополя, Луганська, Львова, Житомира, Запоріжжя, Полтави, Кременчука, Сум, Чернігова, Чернівців, Харкова, Херсона, Сімферополя, Євпаторії, Ялти, Севастополя, Ізмаїла, Алчевська та інших.

До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

Новинки сезону

Спеціальна пропозиція для гурманів креативної документалістики: ретроспектива документальних фільмів всесвітньовідомого режисера Луї Маля (Франція) та добірка стрічок «Нове кіно Балтії».·                                

Найкращі зразки сучасного документального кіно Польщі «Мистецтво документу», представлені в рамках культурної програми головування Польщі у Раді Європейського Союзу.

«Герої нашого часу»: відеоісторії звичайних українців, які щодня своїми зусиллями намагаються змінити реальність, що їх оточує. Кожен «герой» має свою історію, кожен із них доводить – усе можливо, якщо докласти зусиль та не ламатися під тиском обставин, не дозволити системі загнати себе у глухий кут. Відеоролики створені за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». В обговоренні роликів із глядачами візьмуть участь герої історій успіху та керівники Центрів правової інформації та консультації, створених за підтримки Фонду «Відродження».

Права дитини традиційно – особливий фокус Мандрівного фестивалю Docudays UA.Майже в усьому світі ця тематика не залишає байдужими найкращих кінодокументалістів. Цього року програму присвячено 20-річчю ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини. Ця ініціатива кінофестивалю Docudays UA здійснюється у співпраці з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Серед спеціальних програм фестивалю в регіонах:

Документальне кіно проти несправедливості: як убезпечитися від протиправних дій міліції?

Добірка фільмів про біженців та мігрантів, присвячена 60-річчю створення Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Докладніше із програмою регіональних переглядів можна дізнатися на офіційному веб-сайті фестивалюwww.docudays.org.ua у розділі

«Мандрівний фестиваль».Docudays UA – некомерційний фестиваль, який доступний щонайширшому загалу. Цього року Мандрівний фестиваль Docudays UA відвідає щонайменше 153 000 глядачів у 123 містах та містечках України (за показниками 2010 року), 70% із них – молодь.

Нинішнього року найкращі документальні фільми на тему прав людини у рамках Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA зможуть побачити мешканці  123 міст і містечок  України.

В тому числі у Вінниці, Донецьку, Дніпропетровську, Києві, Кривому Розі, Луганську, Львові,  Житомирі, Тернополі, Запоріжжі, Полтаві, Сумах, Чернигові, Харкові, Херсоні, Сімферополі, Євпаторії, Севастополі тощо.

Показ фестивальних фільмів відбуватиметься у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках тощо.

Ефект від перегляду фільмів буде підсилений зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях.

Ось як оцінюють  Docudays UA директори міжнародних фестивалів документального кіно про права людини з інших країн, які проводили на прохання команди фестивалю його моніторинг (витяги):

Мацей Новицький, директор  фестивалю «WATCH DOCS»
www.watchdocs.pl,

Польща: «Я був дійсно вражений, настільки очевидний і незаперечний розвиток фестивалю. Розмах Мандрівного фестивалю, число людей, які беруть участь у ньому, - це дійсно impressig - фестиваль виглядає як один з найширших і найбільш інтенсивних у Європі національних проектів інформування про права людини через документальні фільми».

Нора Бенакова, директор «ONE WORLD»
http://www.oneworld.net/places/slovakia, Словаччина:
«Я вважаю фестиваль Docudays UA дуже важливим для України, де повага до прав людини і свобод не так очевидна. Кожне обговорення про права людини є цінним. Фестиваль Docudays UA забезпечує відкриту платформу для людей, яка дає можливість отримати доступ до інформації з різних частин світу, задати питання та висловити свою думку. Фестивальна команда показала, що вона спроможна підготувати цінні програми і залучити велику аудиторію, особливо молодих людей».

Нагадаємо, що з 25 по 31 березня 2011 року у Києві в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінозалі Ґете-Інституту (вул. Волоська 12/4) пройшов 8-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Цього року в конкурсній програмі та позаконкурсних показах взяли участь 63 стрічки з України та інших країн Європи, Сполучених Штатів Америки, Канади, Нової Зеландії, Індії, а також країн Південної Америки та Африки.

Програма фестивалю
;
Фільми.

У цьому році найкращі документальні фільми сучасності під час фестивалю у Києві побачили 24 тисячі 700 глядачів. По завершенню фестивалю в Києві Docudays UA традиційно мандрує Україною.

Мандрівний фестиваль Docudays UA-2011 відбудеться за підтримки:
Національного фонду підтримки демократії (США)
Фонду сприяння демократії Посольства США
Міжнародного фонду «Відродження»
Movies  that  Matter
Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF.

Партнери:

Державне  агенство  України  з  питань кіно,
Польський Інститут у Києві
Драгон Форум
Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини»,·                                 Французький інститут в Україні. 

Польська Академія Документального кіно в Києві4 - 8 жовтня 2011
Міжнародна Академія Dragon Forum та Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays Ua в рамках культурної програми президенції Польщі у Європейському Союзі проводять з 4 до 8 жовтня 2011 Польську Академію Документального кіно.

Протягом п’яти днів жовтня у Києві демонструватимуться  найкращі зразки сучасного документального кіно Польщі, після переглядів відбудуться майстер-класи та зустрічі глядачів із авторами фільмів.

Майстерня документального кіно надасть можливість молодим українським кінематографістам у співпраці із визнаними режисерами, продюсерами та експертами документального кіно Польщі попрацювати над удосконаленням, розвитком власних кінопроектів та підготувати їх до ко-продукції.Форма заявки та умови участі у  майстерні Польської Академії Документального кіно в Києві на сайтах:
www.dragonforum.pl та Міжнародної майстерні документального кіно www.idw.in.ua

В рамках Академії відбудеться конференція українських  та польських кінематографістів на тему документації реальності, сучасних тенденцій та викликів міжнародного ринку кіно та перспектив співпраці у створенні творчої документалістики.

Партнери:

Щоденик Польської Академії Документального кіно в Києві
http://www.idw.in.ua/idw/uk/2011-10-13-13-31-53  


Міжнародна Майстерня документального кіно на 8-му Міжнародному фестивалі Docudays Ua
16:00, 30 березня, середа Блакитна вітальня, Будинок кіно

Нові правила подачі та оформлення проектів для державної підтримки.
Семінар за участі представників Державного агентства України з питань кіно.
16:00,  29 березня, вівторок Блакитна вітальня, Будинок кіно

Семінар Dragon Forum Academy & Docudays UA: Від задуму до глядача.

Розробка проекту документального фільму. Тренінгові програми 2011-2012 для продюсерів і режисерів документального кіно у Польщі та в Україні та ринок проектів у Кракові.

Питання для обговорення:
• Які проекти можуть зацікавити європейські телеканали та фонди як копродукція.
• Як сформулювати задум майбутнього документального фільму.
• Як правильно оформити проект для участі в Міжнародних  майстернях та форумах з копродукції.
• Головні вимоги до синопсису, трейлеру, опису фінансової частини проекту.
• Типові помилки при оформленні проекту.
• Джерела фінансування документального кіно.
• Тренінги, майстер-класи, ринки проектів.
• Правила оформлення та просування проекту для копродукції.
• Умови та правила участі у пітчингу проектів під час Міжнародного кінофестивалю у Кракові.

Учасники семінару мають можливість дізнатися про тренінгові програми, майстер-класи знаних документалістів, які відбудуться у Києві та Польщі восени 2011 року.

Ведучі: Дорота Рошковська, директор Академії кінодокументалістики Dragon Forum      (Польща), Світлана Зінов’єва, кінопродюсер.

12:00,  27 березня, неділя
Блакитна вітальня, Будинок кіно

Круглий стіл «Сучасні тенденції продюсування документального кіно в Європі та обговорення нової стратегії й нової моделі державної підтримки виробництва документального кіно в Україні».


Питання для обговорення:
Авторська документалістика у Європі та світі. Сучасні виклики та перспективи розвитку.
Теми, форма, можливості та принципи фінансування та дистрибуція.
Чи цікава Україна як партнер у копродукції документального кіно.
Уперше відбудеться презентація та обговорення нової моделі державної підтримки документального кіно в Україні.

Учасники:
Катерина Копилова, голова Державного агентства України з питань кіно; Сергій Тримбач, голова Національної спілки кінематографістів; Дорота Рошковська, Dragon Forum Academy (Poland).


8 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays Ua
25-31 березня 2011, Будинок кіно, вул.. Саксаганського, 6

З 25 до 31 березня у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та Німецькому культурному центрі «Ґете-Інститут» (вул. Волоська 12/4) відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкриватиме Docudays UA фаворит багатьох міжнародних фестивалів – фільм «Інший “Челсі”: історія з Донецька» німецького режисера Якоба Пройсса.

На відкриття фестивалю 25 березня Якоб Пройсс запросив трьох донецьких шахтарів – героїв свого фільму.
 
Ведучі церемонії відкриття – подружжя журналістів Єгор Соболєв та Марічка Падалко.
Цьогоріч Docudays UA приєднався до міжнародної акції «Порожній стілець» на підтримку правозахисника, лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо.
На фестивалі Docudays UA фільми змагаються у двох конкурсах – творчому і правозахисному. Кожен конкурс має призовий фонд.

Від 2009 року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно обирають і глядачі.

Другий рік поспіль організатори фестивалю на знак пам’яті про друга і продюсера фестивалю Андрія Матросова вручають особливу премію. Нагороду команда Docudays UA вручить фільму, в якому побачить найбільше любові.

Вхід на всі кінопокази традиційно БЕЗКОШТОВН?Й.

Запрошуємо також на інші події в рамках Docudays UA

25 березня 2011 року в Синій залі Будинку кіно о 18 год. відбудеться брифінг за участі режисера фільму-відкриття Якоба Пройса, а також членів журі творчого конкурсу – кінодокументаліста Мірослава Янека (Чехія), продюсера Улдіса Секуліса (Латвія), режисерки Манон Луазо (Франція), режисера Марчіна Кошалки (Польща), кінокритикаАліка Шпилюка (Україна).

26 березня о 12 год. відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу карикатур та відкриття виставки робіт художників-карикатуристів. Цього року конкурс присвячений проблемам утискання свободи слова, мирних зібрань та асоціацій в Україні (хол Будинку кіно).

26 березня об 11 год. відбудеться майстер-клас «Як убезпечитися від протиправних дій міліції». Захід проведуть відомі правозахисники: голова правління УГСПЛ Аркадій Бущенко та голова ГО «Черкаський центр моніторингу дотримання прав людини» Володимир Батчаєв (Блакитна вітальня Будинку кіно).
 
Також на глядачів чекають:
Майстер-клас і ретроспектива стрічок легенди чеської кінодокументалістикиМірослава Янека.
По-весняному романтична панорама «Нове кіно Балтії», яку представить латвійський продюсер Улдіс Секуліс.
Спеціальний показ фільму «Серійні убивства в країні Путіна» та зустріч із автором -французькою режисеркою Манон Луазо.
Презентація останніх двох фільмів одного з найяскравіших представників сучасної польської кінодокументалістики Марчіна Кошалки та ексклюзивна можливість подискутувати з автором.

Особливий гість: популярний російський режисер Павєл Костомаров представить українську прем’єру фільмів «Я люблю тебе» та «Удвох».

Семінар Dragon Forum (Польща) спільно з Docudays UA: Від задуму до глядача. Розробка проекту документального фільму. Тренінгові програми 2011—2012 для продюсерів і режисерів документального кіно у Польщі й Україні та ринок проектів у Кракові.·                                

«Три вечори в дружньому колі». У кінозалі Німецького культурного центр «Ґете-Інститут» відбуватиметься показ найкращих фільмів друзів Docudays UA - фестивалів Verzio (Угорщина), Watch Docs (Польща) та ZubrOFFka (Польща) 


2010

Мандрівний Фестиваль Docudays UA - 2010

У 2010 році Docudays UA відбувся у 123 населених пунктах України. Фестивальні фільми переглянули близько 153 тисячі глядачів.

Кінофестиваль пройшов у 53 дошкільних установах, 14 школах-інтернатах, 112 ВНЗ, 152 загальноосвітніх школах, 12 профтехучилищах, 29 бібліотеках, 70 кінотеатрах (будинках культури), 14 виправних колоніях.

Після показів фільмів організатори фестивалю у регіонах провели  46 обговорень, «круглих столів» і дискусій із залученням експертів з громадських організацій, відомих у регіоні правозахисників, творчої інтелігенції, держструктур (таких, як управління юстиції, управління культури обласних та міських адміністрацій), журналістів та режисерів. Обговорювалися теми прав людини, у тому числі присвячені: подоланню ксенофобії та расової нетерпимості, формуванню позитивного ставлення української молоді до інших націй і культур, питанням гендерної рівності, попередження насильства в сім'ї, правам дітей, правам журналістів, свободи слова ... В обговореннях та дискусіях взяли участь більше 11 тисяч чоловік. 70% з них - молодь, студенти і школярі.

Організатори фестивалю в регіонах провели 19 прес-конференцій, присвячених відкриттю і подіям Мандрівного фестивалю. Інформація про роботу фестивалю була поширена на теле-і радіоканалах Україні, в друкованих та електронних ЗМІ. Про фестиваль написали 96 газет, 52 електронних видання, інформацію і передачі про фестиваль транслювали 18 радіостанцій, сюжети про фестивалі показали 11 регіональних телевізійних компаній.

Мандрівний Фестиваль Docudays UA - 2010 підтримали:

Національний фонд підтримки демократії (США),
Міжнародний фонд «Відродження»,
Movies that Matter,
Міжнародна організація міграції,
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ),
Німецький культурний центр «Ґете-Інститут»,
Польський інститут в Києві,
Державна служба кінематографії Міністерства культури і туризму України,
Національна спілка кінематографістів України,
Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини».

Організатори фестивалю Docudays UA :·
Українська Гельсінська Спілка з прав людини,
Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь»,
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я,
Громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Із 2006 року фестиваль «Docudays UА» є учасником Human Rights Film Network (Міжнародна мережа фестивалів з прав людини)
 
Міжнародні майстер-класи документального кіно у Києві та пітчинг проектів документальних фільмів

28 березня - 1 квітня 2010 рокуОголошено прийом заявок проектів документальних фільмів на Міжнародні майстер – класи у Києві та пітчинг під час 50 -го Міжнародного Краківського кінофестивалю (червень 2010 р.).

Міжнародні майстер-класи документального кіно відбудуться в Україні у Києві з 28 березня по 1 квітня 2010 року в рамках 7-го Міжнародного фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини».

Головне завдання Міжнародних майстер-класів у Києві сприяти незалежним документалістам  з країн пост-радянського регіону в інтеграції у міжнародний ринок документального кіно, допомогти зустріти однодумців, знайти майбутніх продюсерів  та інвесторів. А також підготувати проекти у відповідності до вимог європейського ринку для подальшого спільного виробництва документальних фільмів.

Викладачами майстер-класів є міжнародні експерти, відомі режисери і продюсери документального кіно. Oфіційні мови майстер-класів   англійська і російська.
Кращі проекти  будуть рекомендовані для участі в Dragon Forum і пітчингу (ринку проектів) під час 50 -го Міжнародного кінофестивалю  в Кракові  в червні 2010, де проекти будуть представлені редакторам -  замовникам провідних європейських телеканалів та глобальних телемереж.

Заявки  приймаються  до 18:00 12 лютого 2010 р.
Результати відбору і список проектів, прийнятих для участі, будуть оголошені 1 березня 2010. 
Заявки і анкети надсилайте за адресою:
workshop@docudays.org.ua

Докладніше про правила участі та скачати анкету учасника можна тут:www.docudays.org.ua  
Дізнатись докладніше про Dragon Forum 2010, 
www.dragonforum.pl

Викладачі:
Рада Шешіч, режисер, міжнародний експерт з розвитку проектів документального кіно(Нідерладни)
Дорота Рошковська, продюсер, директор Dragon Forum, (Польща)
Марія Змарж-Кочанович, режисер-документаліст(Польща)
Стівен Сейденберг, продюсер, міжнародний експерт з розвитку проектів документального кіно(Велика Британія)

Експерти:
Яцек Блавут, режисер, оператор  (Польща)
Патрік Барберіс, режисер-документаліст (Франція)
Сергій Буковський, Заслужений діяч мистецтв України,режисер-документаліст (Україна)
Андрій Бенкендорф, кінорежисер. Генеральний продюсер телеканалу  «Київ».
Вальдемар Дзики, кінорежисер, продюсер Генеральный директор телекомпанії «Україна».
Михайло Павлов, Заслужений діяч мистецтв України,  Академік Євроазійської телевізійної академії, продюсер спеціальних проектів телекомпанії ICTV.
Сергій Тримбач, кінокритик, голова правління Національної спілки кінематографістів (Україна)Ганна Чміль, Голова Державної служби кінематографії України,

Проекти та учасники Міжнародних майстер-класів документального кіно у Києві:

By Touch / Hа ощупь
Director Vitaly Krasikov
Producer Vitaly Krasikov
Company
Country UA
Time 26

Child of War / Ребенок Войны
Director Dmytro Konovalov
Producer Gennady Kofman, Dmytro Konovalov
Company MaGiKa Film Company
Country UA
Time 30

Daddy And Mummy Fell Down The Heaven / Папа и мама свалились с неба
Director Maxim Mihaltsov
Producer Alexandre Gorjanec
Company Studio in honour of St John the Warrior
Country BY
Time 52
Georgia. New Age Spring / Грузия. Начало нового века
Director Roman Khavronsky
Producer Denis Shabaev, Roman Khavronsky, Nataliya Valda
Company “Rectime” studio, “Valmedia” film company.
Country RUS
Time 53
I’Am Famous But It Has Not Yet Got Round To / Я знаменит, но об этом
пока молчат
Director Anastasia Aleksandrova
Producer Evgeniy Doroshenko, Anastasia Aleksandrova
Company Platforma Production (Stutgart/Moskau), Business Center NKSIU (Kiev)
Country GER
Time: 52
Krasnaja Malanka / Красная Маланка
Director Dmytriy Sukholytkiy-Sobchuk
Producer Oleksandr Debych
Company KNUTFT
Country UA
Time: 40

Kuzhbyi / Кужбей
Director Ivan Zotikov
Producer Ivan Zotikov
Company Bronenosets Korobkin Production
Country UA
Time: 50
Lisa & Lisa / Ліза і Ліза
Director Olena Pronicheva
Producer Olena Pronicheva
Company Mohyla school of journalism
Country UA
Time: 20
No Face / Без лица
Director Nikita Sutyrin
Producer Nikita Sutyrin
Company Moviement
Country RU
Time: 52
Positiv / Позитив
Director Polina Kelm
Producer
Company Inspiration Films
Country UA
Time: 26
Searching for Unknown / В поисках неизвестного…
Director Julia Panasenko
Producer Sveta Strelnikova
Company Terre&Air
Country RU
Time: 75
The Captive of Polar Light / Пленник полярного сияния
Director Myhailo Tkachuk
Producer
Company Zapovit
Country UA
Time: 26
The New Movie / Новый фильм
Director D. Gluhenky
Producer Roman Braevsy
Company ХТ0
Country UA
Time 50
To Cross the Vistula / Перейти через Вислу
Director Svetlana Topor
Producer Vasyl Malko
Company
Country UA
Time: 52
Under The Bridge / Под мостом
Director Zhanna Maksymenko-Dovgych, Dmytro Maksymenko
Producer Zhanna Maksymenko-Dovgych
Company O.P.P.
Country UA
Time: 50
Weekdays and Holidays / Будни и праздники
Director Alexei Soboliev
Producer Juri Soboliev
Company
Country UA
Time: 30
Zanussi Film Machine / Занусси Кино Машина
Director Alexander Kokizyuk
Producer Alexander Kokizyuk
Company KOKIZYUK
Country UA
Time: 50
ПРАВ?ЛА1. Час і місце:  Київ, Будинок Кіно, вул. Саксаганського, 6
неділя, 28 березня – четвер, 1 квітня 2010 р.
(Під час проведення 7-го Міжнародного фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини»).2. Цілі і завдання: Головне завдання Міжнародних майстер-класів у Києві сприяти незалежним документалістам  з країн пост-радянського регіону в інтеграції у міжнародний ринок документального кіно, допомогти зустріти однодумців, знайти майбутніх продюсерів  та інвесторів. А також підготувати проекти у відповідності до вимог європейського ринку для подальшого спільного виробництва документальних фільмів.
Кращі проекти будуть рекомендовані для участі в Dragon Forum пітчингу (ринку проектів) під час 50-го Міжнародного Краківського кінофестивалю в перший тиждень червня 2010 року, де будуть представлені редакторам -  замовникам провідних європейських телеканалів.3. Викладачі:
Викладачі майстер-класів: міжнародні експерти, провідні режисери і продюсери документального кіно. 4. Учасники:
До майстерні буде відібрано 16 проектів з України, а також інших країн пост-радянського простору.  Кожен проект можуть представляти максимум 3 учасника (сценарист, режисер, продюсер).
 
5. Програма
Учасники отримують каталог з інформаційними матеріалами (список контактів, проектів, інформацію про тренерів, експертів і партнерів).Масйстеркласи проводяться за принципом інтенсивного тренінгу, під час якого режисери і продюсери знайомляться з інформацією про аудіовізуальний ринок Європи. Під керівництвом досвідчених тренерів працюють над удосконаленням проекту. Оформлюють проекти відповідно до вимог пітчингу та європейської ко-продукции.Зміст роботи: Аналіз і обговорення проектів, робота над сценарієм, перегляд  і аналіз візуальних матеріалів, розробка виробничого плану проекту, консультації  щодо плану фінансування і бюджету, підготовка проекту для презентації на пітчингу.
Форми роботи: лекції, майстеркласи, робота в групах, індивідуальні консультації, пробні презентації.6. Вимоги до учасників:
Для участі у майстеркласах немає обмежень за віком.
Спеціальної кінематографічної освіти не вимагається.
7. Відбір
Відбіркова комісія кваліфікує проекти для участі виключно на підставі поданих заявок і комплектності необхідних матеріалів.
Комплект заявки включає:1) Заявка учасника;
2) Виробнича інформація про проект;
3) Синопсис проекту ( 1 сторінка)
4) CV основної творчої команди майбутнього фільму;
5) План фінансування проекту і орієнтовний бюджет;
6) Фотографії членів основної творчої команди;
7) Фотографії, що дають уявлення про майбутній фільм або трейлер хронометражем до 3  хв..8. Вартість участі:
Участь у Міжнародних майстер-класах документального кіно в Києві-безкоштовна.
Організатори Майстер-класів можуть сприяти у резервуванні готелю в Києві.Витрати по проїзду, проживанню в Києві та харчуванню учасники покривають самостійно.Учасники Майстер-класів мають можливість відвідувати  усі програмні заходи 7-го Міжнародного фестивалю Docudays Ua, якщо такі заходи не передбачають спеціальної акредитації.
 
9. Робочими мовами майстер-класів у Києві є англійська і російська.
Проекти необхідно надсилати як російською так і англійською мовами. 
Проекти, які не будуть оформлені відповідним чином, до розгляду не приймаються.10. Бланк заявки та аплікаційна форма доступни на сайті
www.docudays.org.ua
Кінцевий термін подачі проектів: 18:00 12 лютого 2010 р.
Заявки і проекти для участі в Міжнародних майстер-класах документального кіно в
Києві просимо направляти електронною поштою на адресу:
workshop@docudays.org.uaта на поштову адресу: Ольга Костіна, а/с 10964, Харків, 61013. Україна.Рішення селекційного комітету про участь проекту у майстерні буде оголошено: 1 березня 2010 р.
 
11. Надіслана заявка для участі в Міжнародних майстер-класах документального кіно свідчить, що учасник приймає ці правила і згоден, щоб організатори Майстеркласів використовували його/її особисті дані, зображення і інформацію щодо представленого проекту в рамках роботи майстер-класів, публікацій у каталозі і на веб-сайті.Примітка:
В рамках Міжнародних майстеркласів проекти фільмів, які пов'язані з тематикою прав людини, отримають додаткову методичну опіку, а також шанс зацікавити організації, які фінансують поширення і захист прав людини.International Documentary Workshop Dragon Forum in Kyiv 2010    Time and place
Kiev, Dom Kino, Sunday 28th March – Thursday 1st April, 2010Tutors
Dorota Roszkowska, producer, PL, 27.03 – 2.04.
Steve Seidenberg, producer, GB, 27 – 30.03.
Rada Sesic, film consultant, NL,  29. 03 – 2.04
Maria Zmarz-Koczanowicz, director, PL, 27.03 – 2.04.
Jacek Blawut, director, PL,  27.03 – 2.04
Methodical program
Participants receive the file with didactic materials (list of contacts, projects, information about tutors, experts and cooperating institutions, other).  Common discussion of the projects, discussion over form and message, screenings visual materials, work in groups, analysis of the script and production presumptions, lectures on the international market situation, screenings of chosen films and case studies, meeting with the special guests, internal pitching with the decision makers.
Daily schedule1. Day  Sunday 28.03.2010Tutors: Dorota Roszkowska, Steve Seidenberg, Maria Zmarz-Koczanowicz9.30 -   registration, morning coffee, small talk10.00 – 13.00  session1 group; presentation of the participants and tutors
  “International documentary scene” - lecture by Steve Seidenberg
  discussion
 
13.00 – 14.00  lunch14.00 – 17.00  session – work on projects in 2 groups
 
Happy hour18.30 Docudays Ua ART Competition: “Chemo”, 58’, 2009, Poland
Directed by Pawel Lozinski, meeting with director20:00    Docudays Ua ART Competition: “China’s Wild West”, 58’, 2009, England
Directed by Urszula Pontikos, meeting with director“The Worst Company in the World” 50’, 2009, Israel
Directed by Regev Contes, meeting with directorRed Hall
 
2. day   Monday 29.03.2010Tutors: Dorota Roszkowska, Steve Seidenberg, Maria Zmarz-Koczanowicz9.30 -   morning coffee, small talk
10.00 – 13.00  session 1 group;
  “Engaged documentary cinema”– lecture by Maria Zmarz – Koczanowicz, discussion13.00 – 14.00  lunch14.00 – 17.00  session – work on projects in 2 groups
 
Happy hour18:30  Docudays Ua ART Competition:
“Mum Died on Saturday in The Kitchen …” Directed by Maxym Vasyanovych, participant of Dragon Forum 2007, Meeting with director and producer
 
20:00  Docudays Ua ART Competition: “Long Distance Love”, 77’, 2009,
   Directed by Magnus Gertten & Elin Jonsson,
  Meeting with the director and producer  Red Hall3. day   Tuesday 30.03.2010Tutors: Dorota Roszkowska, Rada Sesic, Steve Seidenberg, Maria Zmarz-Koczanowicz9.30 -   morning coffee, small talk10.00 – 13.00  session in 1 group;“The financing funds for docs” - lecture by Rada Sesic
 
13.00 – 14.00  lunch14.00 – 17.00  session – work on projects in 2 groups
 
Happy hour18:00  Masterclass by Patrick BarberisThe film: “Vietnam, treason by the media”, 89’, 2008
The lecture: “Does the cinema meet the history?”
Blue Hall
  4 day  Wednesday 31.03.2010Tutors: Dorota Roszkowska, Rada Sesic, Maria Zmarz-Koczanowicz9.30 -   morning coffee, small talk10.00 – 13.00  session in 1 group;“All about pitching” lecture by Dorota Roszkowska training
 
13.00 – 14.00  lunch14.00 – 17.00  session – work on projects in 2 groups
 
Happy hour18:00   Masterclass by Jacek Blawut 
   The film: “Rat in the crown”, 47’, film
The lecture: “The Hero in the Documentary Cinema”
 Blue Hall

5 day   Thursday 1.04.2010Tutors: Dorota Roszkowska, Rada Sesic, Maria Zmarz-Koczanowicz9.30 -   registration, morning coffee, small talk10.00 – 13.00  1 group: consultations and preparation pitching
   
13.00 – 14.00  lunch14.00 – 17.00 Internal pitching of chosen projectsGuests:
1. Mikchail Pavlov, general producer ICTV, UA
2. Andrei Benkendorf, general producer Kiev TV, UA
3. Anna Tschmil, Head of the State  Department of Cinematography, UA
4. Sergej Bukovski, director, UA
5. Waldemar Dziki ,general director of Ukraina TV, Producers,PL / UA
6. Patric Barberis, Arte, FR
7. Jacek Blawut, director, PL
8. Serhiy Trymbach, Head of the Ukrainian National Filmmakers Union  Closing of the workshop and Happy hour19.30 closing of the 7th DocuDays.ua festival, Red Hall
   Award for the best project of Dragon Forum in Kyiv
  Registration of the participants and observers in the morning 9.30 – 10.00
coffee breaks: 11.30 – 11.45, 15.30 – 15.45
joined morning sessions – Blue Sitting Room, the talk Russian – English present
group 1 – Blue Sitting Room, working language: English
group 2 – Conference Hall, working language: Russian
The team:
Svietlana Zinovyeva – consultant, tel. +38 050 334 16 56
Adam Papliński, Dominika Springer – coordinators

Організатори:
Dragon Forum International;
Міжнародний фестиваль Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини» ;
Національна Спілка кінематографістів України ;

За фінансової підтримки: Фонда Яна Фраймана (Jan Vrijman Fund) Нідерланди, Польського Інстиуту в Києві,  Французського Інституту в Україні. 

7 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays Ua
26 березня – 2 квітня 2010 р. Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
http://www.docudays.org.ua/2010/index.php?option=com_content&view=archive&Itemid=118   


2009

Мандрівний фестиваль Docudays UA

У 2009 році Docudays UA відбувся у 100 населених пунктах України.

Фестивальні фільми переглянули близько 140 тисяч глядачів.

Кінофестиваль пройшов у 70 кінотеатрах та будинках культури, 100 ВНЗ, 147 загальноосвітніх школах, 12 школах-інтернатах, 48 дошкільних закладах, 30 бібліотеках, 2-х виправних колоніях, у 500 підрозділах міліції.

Після показів фільмів регіональні організатори фестивалю провели 38 обговорень, «круглих столів» і дискусій із залученням експертів з громадських організацій, відомих у регіоні правозахисників, творчої інтелігенції, держструктур (таких, як управління юстиції, управління культури, молоді та спорту, обласних та міських адміністрацій), журналістів та режисерів. В обговореннях та дискусіях взяли участь більше 8,5 тисяч чоловік. 70% з них - молодь, студенти і школярі.

Організатори фестивалю в регіонах провели 22 прес-конференції, присвячені відкриттю і подіям мандрівного фестивалю, 10 прес-конференцій за участю керівника спецпроекту фестивалю «Право на правду» студії медіа-проектів «Вартові демократії» Ігоря Чайки, а також 2 конкурси малюнків, присвячених захисту прав дітей.

Інформація про роботу фестивалю була поширена на теле-і радіоканалах України, в друкованих та електронних ЗМІ.

Про фестиваль написали 84 газети,  46 електронних видань, транслювали 15 радіостанцій, в тому числі всеукраїнське радіо «Ера», сюжети про фестивалі показали 9 регіональних телевізійних компаній.

Деякі публікації про Мандрівний фестиваль Docudays UA-2009 :

Львів:
Docudays Ua 2009 фокусує увагу на документальному кіно про права дитини (zik.com.ua);
Міжнародний кінофестиваль Docudays.ua відвідав дітей з Львівської спецшколи-інтернат №6 (centre7.org.ua);
Дні документального кіно про права людини (i-pro.kiev.ua);
У Львові відкриють виставку дитячих малюнків «Я маю право на…» (mediastar.net.ua)

Херсон:
Кино, которое не покажут по TV (vgoru.org);
«DocuDays» – уже в «?ллюзионе» (vgoru.org)

Луганськ:
В Луганске права человека пробуют отстаивать с помощью документального кино (lugansk.proua.com)

Запоріжжя:
Что такое Docudays Ua и какова философия киноклубного формата в Запорожье (porogy.zp.ua)

Харків:
?скусство против насилия (atn.kharkov.ru);
Кино как зеркало жизни (timeua.info)

Кривий Ріг:
Фільми, які не показують по ТБ - в МПЦ "Шелтер+" (kr2012.com)

Кіровоград:
Документальное кино о правах человека доедет и до Кировограда! (kirovograd.net);
20 засуджених Кировоградської колонії потрапили на Міжнародний кінофестиваль (gurt.org.ua);

Спецпроекты кинофестиваля-путешественника: скоро в Кировограде (fotka.kr.ua)

Мандрівний Фестиваль Docudays UA - 2009 підтримали:

Міжнародний фонд «Відродження»·                                
Національний фонд підтримки демократії (США),·                                
Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні·                                
Представництво Європейської комісії в Україні·                                
Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні·                                
Німецький культурний центр «Ґете-Інститут»·                                
Польський інститут у Києві
Державна служба кінематографії Міністерства культури і туризму України
Національна спілка кінематографістів України

Організатори фестивалю Docudays UA:

Українська Гельсінська Спілка з прав людини,·                                
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я
Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь»,
Громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Із 2006 року фестиваль «Docudays UА» є учасником Human Rights Film Network (Міжнародна мережа фестивалів з прав людини).

Майстер-класи міжнародної ко-продукції документального кіно.

На теперішній час, документальне кіно України, практично, вилучено зі світового кінематографічного процесу. В державі не існує системи підтримки та сприяння митцям у реалізаціії власних проектів екранної документалістики. Саме тому, під час, так званої, світової економічної кризи, особливо важливо не втратити ще одне покоління талановитої української молоді.  

Професійні інформаційно освітні заходи для молодої генерації українських документалістів мали сприяти придбанню світового досвіду фінансування, виробництва та дистрибуції творчої кінодокументалістики,  інтеграції вітчизняного кіномистецтва до сучасного європейського та світового кінопроцесу, поглибленню та урізноманітненню форм співпраці між українськими та іноземними митцями, обміну досвідом, знаннями і практиками, які формують співрпацю та краще взаєморозуміння між країнами. 

Під час VI міжнародного кінофестивалю Docudays Ua в м. Києві було проведено  майстер-класи провідних кінодокументалістів Європи.

До участі в майстер класах було запрошено двадцять п’ять учасників з числа режисерів, продюсерів, журналістів та студентів творчих вищих навчальних закладів з усіх регіонів України, які працюють, або планують працювати в галузі творчої авторської кінодокументалістики


«Я маю ідею, що далі?»

Рада Шешіч (Нідерланди), ознайомила учасників із вимогами до маркетингу, продюсуванню, правилам фінансування та дистрибуції творчої документалістики на європейському ринку. Учасники отримали інформацію про існуючи фонди, фестивалі документального кіно, які підтримують виробництво творчої документалістики та документального кіно про права людини;

Рада Шешіч 
Народилася в колишній Югославії, нині мешкає у Нідерландах.

Працювала кінокритиком, журналістом на радіо і телебаченні Сараєво, а також для кінематографічного журналу «Синеаст» (Sineast). Була режисером декількох короткометражних і документальних фільмів про Боснію і Герцеговину. Глибокий знавець південно-азіатського кінематографа.З того дня, коли виникла голландська Фундація ім. Яна Фреймана (Dutch foundation Jan Vrijman), що є складовою частиною IDFA,  яка надає допомогу кіномитцям для виробництва творчих документальних фільмів, Рада Шешіч входить у відбіркову комісію.  Як режисер поставила за власними сценаріями в Нідерландах три фільми:«Кімната без вікон» (Room Without а View), 1997,  «Саське» (Soske) і «Наїбелейшєє безмовність» (In Whitest Solitude), 2001, друкується в журналах Skrien, Dox, Film Guide, Film Annual; вона — член FIPRESCI.         

«Міжнародна ко-продукція документального кіно. Успішні практики співпраці і дистрибуції документального фільму документалістів Центральної та Східної Європи»

Дорота Рожковська, продюсер та директор Dragon Forum (Польща) розповіла про власний досвід з продюсування міжнародної ко-продукції, про існуючу у Польщі систему підтримки та фінансування документального кіно. 

Учасники дізналися про правила оформлення проектів відповідно до вимог європейської ко-продукції та умов презентації проекту на ринках проектів (пітчингах), про міжнародні курси документального кіно в центрі Європі і ринок проектів у  Кракові. 

Дорота Рожковська
Вчилася на відділенні польської філології у Варшавському Університеті. Здобула освіту у сфері виробництва телевізійної продукції в медіа-академії в Hilversum. Протягом багатьох років працювала в медіа-індустрії Нідерландів.З 1997 по 2002 рр. Дорота Рошковська працює комісійним редактором Польського телеканалу TVP2. Вона мала справу із кo-продукцією для Європейського Культурного Каналу ARTE. Під її редакторським керівництвом створювалися документальні фільми, передачі для широкомовного ТБ в Польщі та Європі. 

Віце президент Міжнародної Ассоциации“Future Media”, а також засновник Асоціації New Horizons, яка є організатором фестивалю New Horizons Festival in Cieszyn, член Європейської Документальної Мережі. Працює незалежним продюсером на студії компанії Arkana
www.arkanastudio.pl, яка спеціалізується у створенні документальних фільмів.Автор та продюсер майтерні і ринку проектів Dragon Forum 

„Глобальний проект документального фільму. Погляд продюсера.”

Дон Едкінс,  (ПАР) виконавчий продюсер компанії Steps International розповів про власний досвід реалізації міжнародних проектів «Кроки заради майбутнього», який присвячено подоланню стигми та дискримінації людей, що живуть із ВІЛ та «Чому демократія?» в кожному з яких взяли участь провідних режисери та продюсери понад 40 країн світу. Реалізація цих проектів відбувалася у співпраці із представниками міжнародних та неурядових організацій.

Документальне кіно у сучасному інформаційному суспільстві. Інтеграція документального кіно до сучасних медія, у тому числі мобільного відео, Інтернет. Вимоги, обмеження та можливості для творчої документалістики у сучасному світі все це стало темою обговорення із учасниками майстеркласу.

Дон Едкінс, ПАР Режисер та продюсер документальних фільмів. Народився у Кейптауні 1953 року, проте 1976-го покинув Південну Африку з політичних мотивів. 1994 року він повернувся, аби взяти участь у голосуванні на перших демократичних виборах. Здобув освіту в галузі економіки розвитку, вивчав африканські мови. У Лесото Дон Едкінс видавав популярний навчальний журнал, а також заснував мандрівний кінотеатр місцевого значення. Автор серії документальних фільмів Краєвиди пам”яті (1998),  а також одержав численні нагороди за проект „Кроки заради майбутнього” – збірку фільмів про проблеми ВІЛ/СНІДу у Південній Африці. Фільми цього проекту обійшли увесь світ і брали участь у 150 кінофестивалях. Нині Дон Едкінс є виконавчим продюсером Міжнародного глобального документального проекту „Чому Демократія?” .

Майстер клас режисера Тамари Трампе (Німеччина)

було присвячено досвіду і особливостям створення документальних фільмів про права людини. Учасники переглянули фрагменти її попередніх робіт, власно:  «Чорна скриня» - про проблеми пам’яті у пост-тотолітарному суспільстів,  «Вавілон» - проблеми толерантності у сучасному світі, та переглянули документальний фільм «Білі ворони – жахи Чечні» Тамара Трампе кінорежисер, (Німеччина)Незалежний режисер, сценарист і драматург, викладає у кількох кіношколах. Вивчала німецьку мову й літературу в Ростоцькому університеті. З 1967 року працювала відповідальним редактором відділу культури журналу Forum. Від 1970 до 1990 року брала участь у створенні багатьох художніх фільмів як помічник сценариста і драматург на студії DEFA в Бабельсбергу. 

«Нові шляхи дистрибуції документального фільму»

Дискусія режисерів- учасників кінофестивалю. Режисер-оператор Дмитро Тяжлов та продюсер документального кіна Елла Штика зробили презентацію всеукраїнського веб-ресурсу для документалістів (віртуального кінотеатру, порталу і т.д) , а також розповіли про тенденції та можливості інтернет дистрибуції незалежних документальних фільмів, яка стрімко набирає обертів у Єропі.

«Технічні рішення для документального кіно»

Семінар компанії «Опта» було присвячено новим малобюджетним рішенннями для виробництва  документального кіно та власно документального кіно про права людини в умовах незалежного виробництва.

Було обговорено принципи і особливості сучасних моделей відеокамер стосовно творчих завдань і умов зйомки. Особливу увагу на семінарі було приділено відеокамерам високої чіткості.

Учасники майстеркласів : 

1) Отримали інформацію про аудіовізуальний ринок Європи, про існуючу у країнах Європи систему продюсування та фінансування неігрового кіно;
2) Отримали інформацію про фонди, фестивалі документального кіно, які підтримують виробництво творчої документалістики та документального кіно про права людини;

3) Дізналися про правила оформлення проектів відповідно до вимог європейської ко-продукції та умов презентації проекту на ринках проектів (пітчингах);

4) Під час індивідуальних консультацій, під керівництвом досвідчених тренерів працювали над розвитком та удосконаленням власних проектів; 

5) Отримали рекомендації із налагодження зв’язків з міжнародної співпраці у реалізації проекту.

Деякі проекти, після їх вдосконалення, будуть запрошені для подальшої участі в пітчингах (ринках проектів) Балтійського медіа форуму,  фонду ім.. Яна Фраймана (Нідерланди), представлені редакторам з питань замовлень європейських телевізійних станцій на Dragon Forum, який відбудеться під час Краківського кінофестивалю у червні 2009 року.

Сподіваємося, що учасники отримали інформаію, яка надасть ім можливість долучитись до існуючої європеської моделі виробництва документального кіно і брати активну участь у сучасному ринку документального кіно Центральної та Східної Європи. 

Майстер класи відбулися за підримки Польського Інституту в Києві, Гете-Інституту в Україні, Представництва Європейської Комісії в Україна, Фонду Open Ukraine  та при сприянні Svedbank Invest.
Центр Сучасних Інформаційних Технологій та візуальних мистецтв ©| info@cmitva.org.ua |+380577140103