International Documentary Workshop

To participate in the workshop, we received 75 applications - varied both thematic and artistic incarnation.
After a turbulent debate, we chose 48 ideas that went on to work.
The main requirement of selection - the relevance of the plot.
These should have been modern stories whose heroes define themselves in the whole complexity of present-day Ukraine.

«Молоді про Україну»  - це освітній проект для молодих кінематографістів. Який складався з серії воркшопів, лекцій та консультацій метрів польської кіноіндустрії та проходив в декілька етапів.   

Етап 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ (Київ, Одеса, Львів, Харків)

У рамках триденного семінару, молоді локальні творці кіно, майбутні учасники майстер-класів, зустрінуться з художніми керівниками – відомими польськими документалістами: режисерами, операторами, монтажерами, теоретиками кіно: Яцком Блавутом, Мірославом Дембінським, Мачеєм Дриґасом, Міленією Фідлер, Рафалом Лістопадом, Марцелем Лозінським, Войчехом Старонєм, Павлом Лозінським, Анджеєм Мушялом, Яцком Петрицьким, Матеушом Вернерем, Вітою Желакявічуте. Для них це буде можливість познайомитись з концепцією проекту. Запрошення буде адресовано як до учасників попередніх проектів «Київ від світанку до сутінок 2011» і «Молоді про молодих 2014», так і до інших молодих творців кіно, до всіх, хто цікавиться документальним кіно.

Етап 2

ВІДБІР ІДЕЙ

Кожен із потенційних учасників буде мати кілька тижнів на документування і підготовку своєї ідеї на фільм про сучасну Україну. Заявки прийматимуться електронним шляхом. В результаті буде обрана група з близько 20 студентів, яка візьме участь в основній частині проекту.

Етап 3

МАЙСТЕР-КЛАС ЗІ СТВОРЕННЯ СЦЕНАРІЮ (Київ)

У рамках 5-денної зустрічі з наставниками ідеї студентів будуть аналізуватися, коригуватися і доповнюватися. Будуть створені робочі групи режисер – оператор – продюсер, які далі проводитимуть відео-документування обраних тем. Будуть визначені завдання, які молоді автори виконуватимуть самостійно.

Етап 4

ВІДЕОДОКУМЕНТАЦІЯ

Використовуючи кінообладнання, надане для користування Фундацією, визначені групи будуть вести далі роботу над ідеями, крім того вони будуть збирати відеоматеріал для монтування трейлерів.

Етап 5

МАЙСТЕР-КЛАС З МОНТАЖУ (Київ)

У рамках 5-денної зустрічі, крім роботи над сценаріями, буде також проводитись аналіз зібраного матеріалу і визначаться попередні концепції для трейлерів до фільмів.

Етап 6

МОНТАЖ ТРЕЙЛЕРІВ

Використовуючи обладнання для монтажу, який надала Фундація, робочі групи будуть вести подальшу роботу над монтажем трейлерів.

Етап 7

ФІНАЛЬНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ПРЕЗЕНТАЦІЯ ІДЕЙ (Варшава)

Під час 5-денного майстер-класу будуть створені остаточні версії сценаріїв і трейлерів. Підчас пітчингу молоді творці кіно представлять свої ідеї редакторам польських телекомпаній і представникам інших кіно-інституцій. Персональні виступи будуть підкріплені демонструванням трейлерів. Презентаціябуде відкритою для журналістів і глядачів. Ми сподіваємось, що результатом пітчингу стануть конкретні заявки на спільне виробництво. Таким чином буде створена можливість реалізації головної мети проекту: виробництва фільмів.

Проекти й автори, які взяли участь у пітчингу у Варшаві в рамках майстерні «Молоді про Україну»: 

«Домашні ігри» режисерки Аліси Коваленко та продюсера Стефан Сіолан 
«Ельфова вежа» авторки й режисерки Поліна Кельм (Головко) 
«Вдивляючись у темряву» режисера Сергія Волкова та оператора Максима Руденко 
«Панорама» режисера Юрія Шилова 
«Три сестри» режисерки Юлії Гонтарук 
«Мир для Ніни» режисерки Жанни Максименко-Довгич 
«Тримай! Тримай! Тримай!» режисерки Ксенії Марченко 
«Повернення» режисера Володимира Єрмакова 
«Я маю спогади для тебе, мамо!» режисерки Світлани Григоренко 
«Рондель» режисера Влада Каменського

Серед попередніх проектів IDW: майстер-класи документального кіно 2004-2010, українсько-польський альманах-лабораторія «Поза Євро» 2011-2012, лабораторія драматургії документального кіно Storytelling Doc Lab 2013, українське видання книги Я. Блавута «Герой у документальному кіно» 2016, майстерня «Молоді про Україну» 2016.


Please wait
Is loading...