Міжнародна майстерня документального кіно

За 14 років в Міжнародній майстерні документального кіно
тренінги з розвитку проектів та консультації з маркетингу пройшли
понад 270 проектів українських документальних фільмів.

З 2004 року Майстерня знайомить режисерів і продюсерів із інформацією про аудіовізуальний ринок Європи. Під керівництвом досвідчених тренерів учасники працюють над удосконаленням власних проектів. Навчаються оформлювати проекти відповідно до вимог європейської ко-продукции.

Саме під час роботи Майстерні вперше в Україні учасники отримали змогу дізнатися про існування у світі форми публічної презентації проекту – пітчингу.

В рамках Майстерні відбувалися лекції, майстер-класи, робота в групах, індивідуальні консультації, пробні презентації (тренувальні пітчинги). Звикають учасники до англійської в якості професійної мови спілкування.

З 2007 року Майстерня співпрацює з Польською Академією документального кіно Dragon Forum.  Відтепер діяльність Майстерні відбувається в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

З цього часу кращі проекти-учасники Майстерні  беруть участь в Dragon Forum і пітчингу (ринку проектів) під час Міжнародного кінофестивалю  в Кракові, де презентують свої ідеї редакторам -  замовникам.

У 2008 році під час П’ятого Міжнародного кінофестиваль Docudays UA було проведено Семінар «Документальне кіно у ствердженні демократії та боротьбі проти несправедливості. Міжнародні практики» та тренінг з відеоактивізму та адвокасі. 

У роботі семінару взяли участь представники громадських та правозахисних організацій, режисери-документалісти, які працюють в тематиці захисту прав людини, студенти навчальних закладів кінематографії, учасники кінофестивалю майже з двадцяти країн світу

Учасники розглянули найбільш ефективні моделі використання потенціалу документального кіно в діяльності третього сектору на національному та міжнародному рівнях, у тому числі у правовій освіті молоді. З часом це дало поштовх для формування мережі кіноклубів Docudays UA.

Під час семінару було започатковано діалог який  мав допомогти громадським активістам і кінематографістам краще зрозуміти один одного і більш ефективно використовувати можливості документального кіно заради демократії та у боротьбі проти несправедливості. З часом цей напрямок сформувався в окремий проект Docudays UA Civil Pitch - платформу для документалістів та представників третього сектору, де вони зможуть познайомитися та об’єднати свої знання й зусилля заради створення нового документального кіно, що спонукатиме до змін у суспільстві.

В рамках діяльності Майстерні відбулися також низка конференцій, круглих столів. Серед яких: «Сучасні тенденції продюсування документального кіно в Європі та обговорення нової стратегії й нової моделі державної підтримки виробництва документального кіно в Україні»,  Конференція українських і польських документалістів та інші.

З 2012 року майстер-класи та лекції в рамках кінофестивалю Docudays UA відокремились. у спеціалізовану освітню програму DOCU/КЛАС -  авторські лекції та презентації професіоналів кіноіндустрії. Простір, у якому документалісти та документалістки діляться досвідом зі своїми молодшими колегами та один із одним.

Нарешті з 2017 року в рамках Docudays UA розпочала роботу професійна секція DOCU/ПРО, яка створена задля розвитку української кіноіндустрії, налагодження зв’язків з іноземними експертами та експертками зі світу документалістики та створення українських кінопроектів. Зокрема, це програми тренінгів та пітчинги для режисерів і режисерок. А також майстер-класи й дискусії для усіх, хто цікавиться документальним кіно.

Відтепер Міжнародна майстерня документального кіно (IDW) - консультативна та тренінгова ініціатива громадської організації «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» спрямована для кінематографістів що хочуть розробити проекти та знайти стратегії, а також партнерів та інвесторів з фінансування, виробництва, розповсюдження документальних фільмів.


Зачекайте будь-ласка
Іде завантаження...