Міжнародна майстерня документального кіно

 

Кіноальманах «Поза Євро» – це результат колективної роботи молодіжної творчої лабораторії.  Його ідею, напевно, можна визначити як спробу уособлення натовпу.  Здатність побачити, виокремити людське обличчя з юрби, що здається безликою, згуртованою на спортивній, політичній чи будь-якій іншій основі. І розповісти про це.  У цьому, напевно, суть. Як альманаху, так і лабораторії.  Наскільки вдалий цей експеримент – судитимуть глядачі. У будь-якому разі він відбувся. І перед нами серія уважних, вдумливих, стурбованих чи іронічних, але завжди небайдужих і самостійних поглядів молодих авторів на дійсність, що їх оточує. Побачити в натовпі окреме людське обличчя – також означає зберегти власне. У будь-якому натовпі… Який таким чином уособлюється і отримує шанс перетворитися на суспільство. Думка не нова, втім вона потребує нагадування. (Олександр Балагура, кінорежисер, художній керівник проекту)

Цей проект є результатом співпраці Української майстерні документального кіно, Міжнародної академії Dragon Forum (Польща), видатних і молодих документалістів України та Польщі.

Поштовхом для створення молодіжного документального кіноальманаху-лабораторії став чемпіонат з футболу Євро-2012.  Проте, фільми не про футбол, а про той величезний історичний аспект цивілізації, який пов’язано із таким явищем як Чемпіонат Світу.

Предметом уваги молодих митців є те, що відбувалося поза межами головного видовища, що залишиться поза фокусом телевізійних новин та репортажів -  те що зостається коли роз’їдуться вболівальники та гравці.

Молоді документалісти прийняли виклик фільмувати країну під час Чемпіонату з футболу Євро 2012.

Завдяки великої кількості заявок, які надійшли від бажаючих взяти участь у лабораторії та створенні альманаху, відбіркова комісія мала дуже багато клопоту, щоб обрати 10 проектів.

Видатні майстри та експерти документального кіно стали артистичними опікунами Лабораторії.

Понад 30 молодих українських документалістів працювало над своїми проектами протягом майстерень у Києві та Трускавці.

Першу сесію було присвячено розвитку сценарію майбутніх фільмів.

Протягом другої сесії учасники розмовляли про майбутній процес виробництва.. Кожна з 10 команд презентували трейлер та тритмент майбутнього фільму.

Наступну сесію було присвячено підготовці до знімальному періоду.

Остання сесія.  Аналіз зробленого та планування майбутніх стратегій

Результатом діяльності лабораторії стали 10 короткометражних документальних фільмів. Фільми було завершено наприкінці 2012 року.

Національна прем’єра відбулась в Києві березня 2013  під час Десятого Міжнародного фестивалю Документального кіно про права людини Docudays UA.

Міжнародна прем’єра відбулась в рамках Краківського Міжнародного кінофестивалю.

Отже, завершила роботу лабораторія документального кіно.  Що було головним?  Який результат? Молоді автори знімали водночас 10 документальних фільмів.  Тобто ми бачили на вулицях міста "людину з кіноапаратом".   Вірніше 20 таких осіб, що намагаються розгледіти у натовпі свого героя, що малюють образ часу і змагаються як зробити це найкраще. Виховувався командний дух і формувалася школа, керована документалістом завзятим - Олександром Балагурой.  Незважаючи на імпульсивне бажання усе це забути як іноді кошмарний сон, треба шукати привід затіяти новий альманах. Тому що: Все, що було-має бути відзнято, а якщо не відзнято-значить-не було.  Світлана Зінов’єва, продюсерка документального кіно.

Організуючі протягом декількох років разом із українськими партнерами майстерні документального кіно в Україні, з цікавістю спостерігаю народження хвилі молодих документалістів.  Проект Поза Євро то інтригуюча лабораторія професійної майстерності та бачення світу. З величезного медійного видовища, яким є чемпіонат світу, несподівано виокремлюються унікальні герої, автентичний світ найпотаємніших куточків країни…  Варто подивитися цю колекцію фільмів та запам’ятати імена авторів.  Дорота Рошковська, продюсерка,  директорка Академії документу Drago Forum

 

 

 


Зачекайте будь-ласка
Іде завантаження...